Komarom-Esztergom County Team Ch. Second Class R 1-11       
                   
Board Pairings              
Round 2 on 2013/10/13 at 9:00  
Bo. 12 SE Kisbér-Ászár II. Rtg - 7 Géniusz SE Tata-Naszály I. Rtg 2 : 2  
1/1   Meszaros, Vilmos  1922 -   Nagy, Ferenc  2017 ½ - ½  
1/2   Kovacs, Milan  1767 -   Javor, Tamas  1856 ½ - ½  
1/3   Meszaros, Edmond Vilmos  1686 -   Kocsis, Anett  1629 1 - 0  
1/4   Kovacs, Szilveszter  1370 -   Piff, Attila  0 0 - 1  
Bo. 8 Nyergesújfalu SE Rtg - 6 Géniusz SE Tata-Naszály II. Rtg 2½:1½  
2/1   Ikanov, Imre  2001 -   Kulhanek, Jozsef  1684 1 - 0  
2/2   Balazs, Andras  1975 -   Kerekes, Lajos  1639 ½ - ½  
2/3   Kiss, Istvan  1804 -   Pasztor, Bence  1443 0 - 1  
2/4   Szucs, Janos  0 -   Pasztor, Balazs  1408 1 - 0  
Bo. 9 Almásfüzitő SC Rtg - 5 Komáromi Városi Sakk KSE Rtg 2 : 2  
3/1   Udvardi, Istvan Jr.  1901 -   Simonics, Peter  1968 1 - 0  
3/2   Geszler, Tamas  1784 -   Gugg, Tibor  1647 1 - 0  
3/3   Havas, Peter  1627 -   Bagi, Istvan  1622 0 - 1  
3/4   Krocsany, Laszlo  0 -   Sandor, Viktor  0 0 - 1  
Bo. 10 Szárliget SE-Benyó Húsbolt Bástyái Rtg - 4 Esztergom GRANCAFÉ Rtg 2 : 2  
4/1   Kovacs, Andras  1911 -   Kovacs, Geza  2029 ½ - ½  
4/2   Fekete, Zoltan  1670 -   Szabo, Lajos  2029 ½ - ½  
4/3   Lovesz, Jozsef  0 -   Egri, Gyula  1925 0 - 1  
4/4   Jenei, Istvan  0 -   Petervari, Szabolcs  0 1 - 0  
Bo. 11 Környei SE Rtg - 3 Színes Iskola Tata Rtg 4 : 0  
5/1   Szanto, Levente  1947 -   Krotos, Jozsef  1574 1 - 0  
5/2   Bak, Tamas  1864 -   Foldvari, Peter  0 1 - 0  
5/3   Lauran, Janos  1943 -   Foldvari, Mihaly  0 1 - 0  
5/4   Barsvari, Laszlo  0 -   Kugli, Mihaly  0 + - -  
Bo. 1 SE Kisbér-Ászár I. Rtg - 2 Turul SE Tatabánya Rtg 4 : 0  
6/1   Balogh, Peter  2075 -   Korim, Zsolt  1783 1 - 0  
6/2   Dekany, Lajos  2070 -   Papp, Jozsef  1717 1 - 0  
6/3   Komlosi, Tibor  1900 -   Varga, Zoltan  0 1 - 0  
6/4   Pallag, Gyorgy  1824 -   Neumayer, Mark  0 1 - 0  
                   
                   
  Rk. Team TB1            
  1 SE Kisbér-Ászár I. 8            
  2 Környei SE 6            
  3 Nyergesújfalu SE 5,5            
    Géniusz SE Tata-Naszály I. 5,5            
  5 Szárliget SE-Benyó Húsbolt Bástyái 4,5            
  6 Almásfüzitő SC 4            
    Esztergom Grancafé 4            
  8 Komáromi Városi Sakk KSE 3            
  9 SE Kisbér-Ászár II. 2            
    Turul SE Tatabánya 2            
    Géniusz SE Tata-Naszály II. 2            
  12 Színes Iskola Tata 1,5